Siparişimi Nasıl Hazırlarım & Nasıl Takip Ederim?


Siparişlerinizi aşağıdaki adımları izleyerek hazırlamalısınız.

1. Sipariş Yönetimi > Paketlenecek> Paketi Hazırla > İşlemi Tamamla

2. Kargo barkodunu yazdırın.

3. Kargo paketi üzerine yapıştırın.

4. Kargo barkodu üzerinde görünen anlaşmalı kargo firmanıza teslim edin.

  • Ürünle birlikte fatura gönderimi zorunludur.
  • Fatura, firmanız tarafından doğrudan müşterimiz adına kesilmelidir.
  • Fatura, hepsiburada üzerindeki ilgili ürünün satış fiyatı tutarında kesilmelidir. 

Sipariş Yönetimi Sayfası

  • Sipariş Yönetimi başlığında yer alan başlıklar aşağıdaki gibidir.

 

  • Siparişlerinizi her sekmede aşağıdaki filtre alanına göre belirli seçeneklerde filtreleyebilir, filtrelediğiniz siparişlerin excel dökümünü alabilirsiniz.

 

 

 

  • Siparişlerinizi her sekmede belirli seçeneklere göre sıralayabilirsiniz.

 

  • Müşterilere teslim edilemeden iade dönen kargolar Sipariş Yönetimi alanında Teslim Edilmedi başlığında görüntülenecektir.

 

 

  • Siparişler üzerinde aşağıdaki alana tıklandığında sipariş detayları görüntülenecektir.

 

 


Sekmeler Üzerinde Yapılan İşlem Adımları

 

1.Paketlenecek

 

Yeni gelen ve henüz paketlendi statüsüne alınmayan siaprişlerinizin bulunduğu sekmedir. Bu alan üzerinden siparişinizi kargoya vermek üzere paketleyebilirsiniz. Bu statüde siparişlerinizi belirli filtrelere göre filreleyebilir yada kargoya veriliş tarihi ve fiyatlarına göre sırayabilirsiniz.

2.Gönderime Hazır

Bu alanda kargoya vermek üzere hazırladığınız siparişlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Paketi İptal Et butonu aracılığıyla siparişi yeniden paketlenecek statüsüne alabilir yada Etiket Görüntüle/Yazdır butonu ile kargo barkodunu bastırabilirsiniz.


3.Kargoda

Kargoya teslim ettiğiniz müşteriye teslim edilmek üzere yolda olan siparişlerinizi bu alandan görüntüleyebilirsiniz. Paketi Takip Et butonu ile gönderinin mevcut durumunu takip edebilirsiniz.

 

4.Teslim Edildi

Müşteriye teslimi sağlanan siparişlerinizin görüntülendiği alandır.


 

 

 

5.Teslim Edilemedi

 

Müşteriye kargo firması tarafından teslim edilemeyen siparişlerinizin yer aldığı sekmedir. Söz konusu siparişleri kargo firması tarafından mağazanıza geri getirilecektir. Sipariş detayında yer alan Paketi Takip Et butonu ile siparişinizin kargo takibini sağlayabilirsiniz.

 

6.Ödemesi Bekleniyor

Henüz ödemesi tamamlanmayan siaprişilerinizin ye raldığı sekmedir. Bu statüde yer alan siparişler için ödeme onaylanana kadar almanız gereken bir aksiyon bulunmamaktadır. Ödemeler onaylandığında siparişler otomatik olarak paketlenecek statüsüne geçecektir.

 

7.İptal Edildi

İptali sağlanan siparişlerinizin yer aldığı alandır. İptal edilen siparişlerinizi aşağıdaki şekilde filtreleyebilir ve filtrelenmiş siparişlerinizin excel dokümünü İndir butonu aracılığıyla alabilirsiniz.